نصب ایزوگام در تهران با هر متراژی و لیست قیمت بروز

نصب ایزوگام در تهران با هر متراژی و لیست قیمت بروز

5/5 - (741 امتیاز)

نصب ایزوگام در تهران

نصب ایزوگام یا ایجاد عایق پوششی بر روی پشت بام و یا حتی دیوارهای ساختمان منزل، کاری ضروری با اولویت بالا هست. به همین دلیل افراد سعی دارند با استفاده از بهترین نوع ایزوگام ، سقف و دیوارهای خود را از هرگونه رطوبت مصون دارند. اما چنانچه نصب ایزوگام، راه اندازی و اجرای کامل به طریقه صحیح صورت نگیرد انتظار آنها برآورده نخواهد شد. در نتیجه خرید ایزوگام برایشان بی ارزش خواهد بود. در ایران روش های معمولی برای اتصال کاملا ایمن پوشش رطوبتی به سطح زیرین به کار میرود که از جمله آنها استفاده از حرارت و چسباندن ایزوگام روی سطح است. برای دریافت خدمات نصب ایزوگام در تهران می توانید از طریق همین صفحه تماس با ما اقدام کنید. ایزوگام پرو بهترین افراد در زمینه اجرای ایزوگام (ایزوگام کار) را در هر متراژی دارا می باشد.

ایزوگام چیست ؟ نوعی پوشش مقاوم از الیاف های مصنوعی و قیر می باشد که به منظور جلوگیری از رطوبت و آب به محیط زیرین توسط گرما چسبانده می شود. در این مطلب قصد داریم درباره اجرای ایزوگام و نکات مهم در هنگام نصب و اجرا توسط ارائه دهندگان خدمات ایزوگام را توضیح دهیم اما قبل از آن لازم است تا اطلاعاتی اولیه در مورد ایزوگام را داشته باشید :

نصب ایزوگام در تهران

وسایل مورد نیاز جهت نصب صحیح ایزوگام

از وسایل مورد نیاز جهت نصب ایزوگام توسط نصاب ایزوگام که مهمترین جزء ایزوگام کاری محسوب می شود داشتن این ابزار در هنگام نصب از شرایط استاندارد برای نصاب است ، موارد زیر می باشد :

 1. چراغ شعله پخش کن که به دو صورت تک شعله چند شعله در بازار موجود است
 2. کمچه
 3. ماله بند کشی
 4. تیغ موکت بری فلزی
 5. فندک جرقه ای
 6. دستکش نسوزبرزنتی
 7. کفش چرم ساق بلند
 8. تیغه لاستیکی دسته دار
 9. جارو
 10. کفش کف صاف
 11. میتوان همچنین از دستگاه های مدرن پخش و نصب عایق رطوبتی استفاده کرد.
 12. گاز مایع (کپسول)

راهنمای انتخاب بهترین ایزوگام از نظر متخصصین ایزوگام کار

دقت داشته باشید که هرچند مراحل نصب به خوبی و با بهترین کیفیت توسط نصاب ماهر و بهترین ارائه دهندگان خدمات ایزوگام انجام شود، ولی جنس آن مرغوب نباشد، متاسفانه اجرای ایزوگام کیفیت مطلوبی نخواهد داشت، در نتیجه توصیه می شود قبل از خرید حتما نکات مهم در شناسایی جنس مرغوب را بدانید و سپس با خرید ایزوگام مرغوب، از یک نصاب ایزوگام با تجربه بخواهید تا نصب را با دقت بالا و رعایت استاندارهای لازم انجام دهد. از جمله پارامترهای مهم در کیفیت عبارت است از :

 • مناسب بودن شکل و ظاهر
 • عدم هیچ گونه پوسیدگی در سطح ایزوگام
 • برخورداری از نشان استاندارد
 • قدرت کششی بالا
 • استفاده از برند شناخته شده و معتبر
 • و…

دستورالعمل نصب ایزوگام

دستورالعمل نصب ایزوگام

تمیز کردن : سطح زیر عایق باید به صورت کامل با آب و جارو شسته شده و خشک شود.
زیرسازی : برای مثال بر روی پشت‌بام‌ها، اگر ترکی وجود داشته باشد لازم است ابتدا با ملات سیمان پر شده و سطح صاف و یکنواخت شود.
استفاده از قیر یا پرایمر : چنانچه سطح زیر عایق ایزوگام، زیر کاری خوبی ندارد لازم است از قیر یا پرایمر به عنوان جایگزین استفاده شود.
اندازه گیری : این کار از محل ناودان شروع شده و سطح پشت بام را به فاصله های عرزی ۹۰ سانتیمتر علامت گذاری می کند.
باز کردن رول ایزوگام : لازم است ایزوگام را به اندازه ابعادی که نیاز داریم نصب کنیم، باز کنیم. توجه کنید رول های ایزوگام ۱۰ متری بوده و بعد از باز کردن باید به طور مساوی از دو طرف جمع شود و از نقطه وسط شروع به حرارت و نصب کنیم.

شروع نصب

رعایت نکاتی اساسی، پیش از نصب ایزوگام

در ابتدای کار چنانچه با برآمدگی هایی روی سد مواجه شده اید ابتدا باید آنها را بریده وسط را کاملاً هم تراز کنیم.
هرگز زمانی که احتمال ریزش باران برف تگرگ و طوفان وجود دارد، کار نصب را شروع نکنیم.
در دمای زیر ۵ درجه سانتیگراد نصب را شروع نکنید. چرا که ممکن است شکل گیری لایه ها به صورت دقیق و درست صورت نگیرد و موجب کاهش خاصیت الاستیکی آن شود.
سطحی که قرار است پوشش بندی و عایق گذاری روی آن انجام گیرد باید خشک، تمیز و بدون هیچگونه غبار و یا سایر آلودگی‌های نظیر آن باشد.
تمام گوشه ها و دور تا دور سد که زاویه ۹۰ درجه دارند باید با سیمان ماهیچه کشی شوند.
عایق ایزوگام نباید روی زاویه ۹۰ درجه نصب شود.
در نصب رول های بعدی باید به هم پوشانی دقیق و صحیح دقت شود.

لکه گیری ایزوگام

نکات مهم در هنگام لکه گیری ایزوگام

لکه گیری ایزوگام – اگر عایق بندی با کیفیت بالا انجام شده باشد و نصب به صورت استاندارد صورت گرفته باشد، عمر مفید بین ۸ تا ۱۰ سال در نظر گرفته شده است. با این وجود برخی عوامل سبب می شود تا عمر مفید آن پایین بیاید و در بعضی از قسمت ها نیاز به عایق کاری مجدد و یا به عبارتی نیاز به لکه گیری می باشد. معمولا در محل‌هایی که اجسام تیز و یا اجسام سنگین قرار دارد، یا اجسام تیز لایه پیشین را از بین برده است، باید ترمیم و لکه گیری ایزوگام را انجام داد.

نصب ایزوگام بر روی دیوار

نصب ایزوگام بر روی دیوار باید در ابتدا ماهیچه بندی انجام شود که در کنج دیوار بتن برای شکستن زاویه انجام می‌شود که در اجرای آن باید به صورت ۴۵ درجه انجام شده و ضخامت لبه عایق نیز در انتهای دیوار محکم شود

 • عایق رطوبتی
 • پرایمر
 • زیرسازی
 • شیب بندی
 • سطح
 • نگهدارنده لبه عایق
 • پوشش روی دیوار

نصب ایزوگام روی شیروانی و سقف‌های سفالی

نصب ایزوگام روی شیروانی یا سطوح شیبدار معمولا از سفال پوشش داده می‌شود که پس از زیر سازی عایق‌کاری باید انجام شود و بسیار کاره سختی می باشد و باید تمام جوانب و مراحل کار را مدنظر داشت تا کار به ترتیب زیر پیش رود .

 1. سفال
 2. عایق رطوبتی
 3. پرایمر
 4. زیر سازی
 5. سطح

قیمت نصب ایزوگام در تهران و هرینه ایزوگام

قیمت نصب ایزوگام به نوع، برند آن، فویل دار یا بدون فویل و… بستگی دارد و از عوامل موثر بر قیمت نصب می‌توان به نوع و متراژ محلی که قرار است عایق بندی شود اشاره کرد. نوع محل مثلاً عایق کاری پشت بام، عایق کاری شیروانی، ایرانیت، پارکینگ، زیرزمین با یکدیگر متفاوت می باشد. همچنین ارائه دهندگان خدمات ایزوگام عنوان می کنند که اجرت احرایایزوگام سرویس بهداشتی، آشپزخانه، استخر و جکوزی، منبع و مخزن، پی و فونداسیون هرکدام قیمت جداگانه ای دارد که توسط ایزوگام کار ارائه می شود. همچنین از دیگر عوامل موثر بر قیمت اجرای ایزوگام می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 1. هزینه جنس مصرف شده
 2. هزینه حمل و اجرت نصاب ایزوگام
 3. هزینه کپسول
 4. اقلیم آب و هوایی
 5. کیفیت و نوع و برند آن
 6. هزینه ایزوگام فویل دار و بدون فویل با یکدیگر متفاوت اس
 7. هزینه زمان و میزان اجرای کار توسط ایزوگام کار

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.